Для цілей ринку електричної енергії Україна імпортує всі види наведених на графіках енергоресурсів. Тренди охоплюють період як до впровадження нової моделі ринку електричної енергії (1 липня 2019 р.), так і після цього.

Як бачимо, тренди цін на антрацитові та газові марки вугілля розійшлися у діаметрально протилежних напрямках: антрацитові зросли (API4), газові – зменшилися. Чи не вперше різниця в ціні між цими марками на світових ринках зросла більш ніж на $30.

Антрацит надходить до України з РФ, зараз без нього теплова генерація обійтися не може, він є замикаючим. РФ встановлює ціни на вугілля в ручному режимі, але з урахуванням світових трендів, тут у нас преференцій немає. Попит на АШ у світі зріс, якщо орієнтуватися на тренд ціни.

А ще в Україні використовується вугілля державних шахт з собівартість більше 4 тис. гривень або $160 за тону. Частина собівартості покривається державними дотаціями. Так яку ж ціну вугілля, можна вважати замикаючою, а отже ринковою, а значить обґрунтованою? Це вкрай важливо. Адже, вже очевидно, що з вугіллям, як ресурсом на ринку електричної енергії прийдеться ще певний час миритися. Попри його відомі недоліки.