Зараз тендерна система надає можливість придбати права оренди. Це стосується державних та комунальних приміщень. Аукціони в Prozorro.Sale – це ті об’єкти, які залишаються неактивними, оскільки є непотрібними. Невикористані приміщення можна переглянути на веб-сайті Української універсальної біржі https://sale.uub.com.ua/. На ній ви також можете дізнатися, як працює система.

Одним з лідерів у цій ніші є “Укрпошта”. У цієї компанії завжди є приміщення в оренду. Він створений для довготривалої співпраці з учасниками-переможцями у багатьох містах та селах України. Об’єктами, що здаються в оренду, можуть бути як розкішні ресторанні комплекси з конференц-залом, так і невеликі приміщення для малого бізнесу. Як правило, людей, які цікавляться нерухомістю, завжди багато.

Видаючи лот, компанія зобов’язана призначити стартову ціну, яка дорівнює вартості оренди приміщення на один місяць. Хтось визначає це за допомогою сторонніх оцінювачів, у випадку з “Укрпоштою” вони роблять це самі. Після завершення набору учасників на аукціон аукціон проходить у стандартному режимі (із збільшенням ціни). Кожна партія має свій термін оренди, але найчастіше це 1 рік. Іноді його можна збільшити до декількох років, що є більш вигідним варіантом.

Іноді обставини складаються таким чином, що аукціон визнається недійсним. Це може статися, якщо ніхто не подав заявку на участь або кількість учасників на момент проведення тендеру менше 2. Згодом орендований об’єкт знову відображатиметься в системі, але цього разу для аукціону буде достатньо навіть одного учасника вважається дійсним.

Орендуючи нерухомість через державну систему Prozorro.Sale, бізнес отримує велику кількість переваг:

  • можливість перезапустити або розширити існуючий бізнес;
  • Державні приміщення часто мають вигідне розташування в багатьох районах країни, відповідно, є великі можливості для вибору;
  • різноманітні предмети від великих масштабів для великих підприємств до малих для малих та середніх підприємств, лише ледачі не знайдуть свого ідеального місця;
  • гарантії від системи Prozorro, що придбання прав оренди відбуватиметься за справедливих умов.

З орендарем негайно укладається договір на певний термін оренди. Він також містить усі умови в деталях. Орендар може ознайомитись із усіма пропозиціями на веб-сайті https://sale.uub.com.ua/ru/filter/leasehold, прямо тут Ви можете передплатити оновлення, щоб не пропустити вигідні варіанти.

Цей підхід також грає на руку державі. Він також виграє від продажу орендних прав. Переваги для нього включають такі моменти:

прозорість, яка підвищує лояльність українців до державного устрою та дає можливість кожному вимагати предмети, які раніше були в тіні і майже не приносили прибутку;

оренда приміщень за ринковими цінами, встановленими учасниками в ході конкуренції;

соціальний розвиток діяльності, що пояснюється тим, що урядові приміщення часто неактивні, внаслідок цього використовуються неефективно, і їх оренда не тільки сприяє розвитку бізнесу, але і приносить фінансування до бюджету країни.

Незважаючи на те, що права на оренду нерухомості в системі Prozorro.Sales почали продаватися не так давно, вона вже користується великим попитом. Цей підхід покращує результати діяльності державних підприємств, розвиток бізнесу та економіку країни в цілому.