В кінці 2019 року набрав юридичної сили Кодекс банкрутства, що дозволило сформувати в кінцевому підсумку прозору реалізацію майна банкрутів. На вимогу громадськості Уряд України надав можливість запустити процес продажу активів збанкрутілих підприємств через електронну площадку Прозорро.Продажі tender.uub.com.ua. Відкриті торги здатні відтворити максимально чесні аукціони з відкритим доступом до них усіма бажаючими. При цьому реалізатор отримує максимальний прибуток.

Нововведення в нормах українського законодавства дозволили внести істотні зміни в процес придбання майна банкрутів. З недавнього часу знову розроблений Кодекс про банкрутство чітко регулює дану сферу. При цьому офіційно фіксуються всі стадії, які застосовуються щодо фізичних осіб. Крім цього, до найбільш значущих змін відносять наявність необхідності ініціювати відкриті торги через електронну площадку Прозорро.Продажі, яка функціонує з 2016 року. Майданчик є спільною розробкою кваліфікованих фахівців:

  • Міністерства економічного розвитку;
  • Фонду гарантування вкладів;
  • Національного банку України;
  • громадських активістів;
  • офіційних міжнародних донорів.

За допомогою державної системи Прозорро.Продажі і приватних компаній вдається максимально ефективно продавати власну нерухомість, об’єктів малої приватизації (за умови вартості до 250 млн. Гривень), активів збанкрутілих фінансових установ та іншого. Всього за кілька років існування електронної системи вже було проведено понад 230 тисяч торгів, кількість учасників перевищує 10 тисяч.

На сьогоднішній день сумарний розмір прибутку сягає 20 мільярдів гривень і цифра знаходиться в постійному зростанні. Зверніть увагу, собівартість деяких лотів збільшувалася до 8-10 раз. ТБ «Українська торгова біржа» має великий досвід в організації торгів – кваліфіковані менеджери майданчики готові надати всю необхідну інформацію для забезпечення комфортних умов учасникам ринку.

Прозоре придбання майна банкрутів через електронну систему Прозорро.Продажі

Національна сфера банкрутства усіма відома своїм величезним числом порушень законодавчих норм і зауважень. Наприклад, тривалий час великі підприємства, які виступають в ролі боржників, використовували даний факт, щоб зняти з себе зобов’язання перед безпосередніми кредиторами. Це спричиняло втрату кредиторами в сотні мільйонів доларів, що обумовлено умисним затягуванням з процедурою ліквідації. До того ж часто інвестори призначали власних арбітражних керуючих, що є прямим порушенням законодавчих норм.

Відкриття електронної системи торгів Прозорро.Продажі дозволило відкрити всім бажаючим, у тому числі громадським активістам і контролюючим органам доступ до торгів.

Офіційна біржа по реалізації активів банкрутів

Відкриті торги на електронному майданчику надають істотну допомогу кредиторам своєчасно повернути собі втрачений капітал. Крім того, спостерігається вільна конкуренція, створена безпосередньо самим порталом. Тому не варто говорити про наявність завищених цін або умов прийняття участі в аукціонах. Досить пройти нескладну процедуру реєстрації та отримати доступ до особистого кабінету на Українській торговій біржі. Наявність інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу виключає ймовірність виникнення непорозумінь.