Оприлюднено проєкт постанови Кабміну «Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами», який вносить зміни у постанову від 27 лютого 2016 р. № 143 щодо норм споживання природного газу побутовими споживачами у разі відсутності лічильників газу.

Вид споживанняМісяць споживанняНорма споживання
Плита газова за наявності централізованого постачання гарячої водиквітень–вересень
(включно)
5,2
жовтень–березень
(включно)
7,6
Плита газова у разі відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівачаквітень–вересень
(включно)
7,1
жовтень–березень
(включно)
12,0
Плита газова та газовий водонагрівачквітень–вересень
(включно)
16,3
жовтень–березень
(включно)
27,0

Примітка. У період відсутності централізованого постачання гарячої води норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється:

  • з квітня по вересень (включно) – 7,1 куб. метра на людину на місяць;
  • з жовтеня по березень (включно) – 12,0 куб. метра на людину на місяць.

Строк відсутності постачання гарячої води (понад 6 годин на добу у разі цілодобового водопостачання або понад 30 відсотків загального часу подавання води за добовим графіком), в який не включається перерва в його постачанні у нічний час (з 24 до 6 години), фіксується у двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною організацією та оператором газорозподільної системи і є підставою для перерахунку побутовим споживачам плати за постачання гарячої води та природний газ.

За згаданий період побутові споживачі не здійснюють плату за користування централізованим постачанням гарячої води. Оператор газорозподільної системи після закінчення півріччя надсилає абонентові перерахунок за спожитий природний газ у період відсутності централізованого постачання гарячої води.